Śliczne fryzurki z lokami lub kręconymi włosami

Doskonałą bazę do efektownych fryzurek dla dziewczynek stanowią kręcone włosy. Idealnie sprawdzają się zarówno naturalne loki, jak i te utworzone przy pomocy wałków, papilotów bądź lokówki. Mogą to być luźno rozpuszczone pasma, wygodne i praktyczne uczesania albo finezyjne upięcia na specjalną okazję.

 

FRYZURY DLA DZIEWCZYNKI Z KRĘCONYMI WŁOSAMI

W zależności od okazji, kręcone włosy można upiąć na wiele sposobów. Ciekawym pomysłem jest kok pełen objętości bądź gruby warkocz. Dziewczęce loki mogą być także podstawą do efektownych fryzur na Komunię lub wesele. Ponadto dobrze prezentują się uczesania w formie skręconych tylko niektórych pasm, podczas gdy większość kosmyków pozostaje prosta.

 

WARKOCZ Z KRĘCONYCH WŁOSÓW

Propozycją dla posiadaczek długich kręconych pasm jest gruby warkocz dobierany spleciony z tyłu głowy na ukos.

Sposób wykonania:

1.Poszczególne pasma delikatnie przeczesujemy palcami. Należy unikać rozczesywania suchych pasm szczotką lub grzebieniem z tworzyw sztucznych.

2.Na wysokości lewego ucha wydzielamy trzy jednakowej grubości pasma, po czym kilkukrotnie splatamy je ze sobą nawzajem tak jak zwykłego warkocza.

3.Do utworzonej plecionki stopniowo dobieramy pasma z reszty włosów.

4.Włosy splatamy na ukos, w stronę prawego ucha. Kontynuujemy na wzór tradycyjnego warkocza z boku głowy.

5.Końcówkę warkocza związujemy  gumką.

6.Dla optycznego powiększenia objętości fryzurki, poszczególne sploty delikatnie rozszerzamy palcami.

 

KOK Z LOKÓW

Fryzurki z loków to rodzaj uczesania chętnie wybierany na specjalne okazje. Efektowne skręty mogą być bazą do ślicznych upięć dopełniających eleganckie stylizacje. Pomysłem na szykowną, a zarazem wygodną fryzurę dla dziewczynki jest kok z loków.

Sposób wykonania:

1.W przypadku braku naturalnych loków, przed przystąpieniem do formowania koka, należy skręcić poszczególne pasma. W tym celu warto skorzystać z wygodnych w użyciu i komfortowych w noszeniu papilotów piankowych. Wilgotne włosy dzielimy na pasma o jednakowej grubości, a następnie nawijamy je na poszczególne papiloty. Pozostawiamy na głowie przez kilka godzin (najlepiej na całą noc), po czym delikatnie odwijamy.

2.Loki delikatnie przeczesujemy palcami, a następnie zaczesujemy w kierunku czubka głowy i związujemy elastyczną gumką.

3.Poszczególne skręcone pasma owijamy wokół własnej osi, a końcówki przypinamy wsuwką w niewidocznym miejscu- w pobliżu nasady kucyka.

4.Po podpięciu wszystkich loków, całość możemy utrwalić lakierem do włosów bądź ustabilizować przy pomocy spinek (np. „żabek”).

 

FRYZURA Z LOKAMI NA KOMUNIĘ

Najpopularniejszym rodzajem uczesania na Komunięfryzurki z lokami– idealnie pasujące zarówno do skromnych, śnieżnobiałych alb, jak i szykownych sukien z bogatymi zdobieniami. Łatwe w wykonaniu są rozpuszczone loki podpięte eleganckimi spinkami lub urozmaicone opaską, diademem bądź wiankiem z żywych kwiatów.

Sposób wykonania:

1.Skręcone pasma delikatnie przeczesujemy palcami.

2.Włosy dzielimy pionowym przedziałkiem na środku głowy.

3.Loki z nad czoła związujemy z tyłu głowy ozdobną spinką.

4.Utrwalamy lakierem do włosów.