Proste fryzury z włosów krótkich do ramion

Warunkiem ślicznej fryzurki dla dziewczynek nie są długie i gęste włosy. Również na bazie krótkich kosmyków można stworzyć efektowne uczesanie. Pasma sięgające ramion to zazwyczaj rozpuszczone włosy np. ścięte w formę klasycznego boba lub to być fryzurki z opaską bądź z wplecionym kwiatkiem.

 

FRYZURA Z KRÓTKICH WŁOSÓW DLA DZIEWCZYNKI

Uczesania z krótkich włosów doskonale komponują się z grzywką– prostą lub zaczesaną na bok. Mogą to być zarówno ścięte pasma, jak i mocno skręcone loki, czy delikatne fale. Szczególnie popularnym rodzajem fryzurki dziecięcej jest klasyczny bob z krótko ściętym tyłem i przednimi pasmami sięgającymi żuchwy. Idealnie sprawdzi się także ścięcie na pazia– praktyczne i wygodne.

Fryzurki dla dziewczynek z krótkich włosów warto wzbogacić kolorowymi ozdobami np. barwnymi wsuwkami, spinkami, kokardkami, a na wyjątkowe okazje kwiatkami i połyskującymi opaskami.

 

UCZESANIE DLA MAŁEJ DZIEWCZYNKI Z WARKOCZAMI

Małe dziewczynki szczególnie chętnie zakładają kolorowe ozdoby wzbogacające klasyczne uczesanie. w zależności od okazji mogą to być drobne akcenty dekoracyjne np. spinki z wesołymi motywami albo duże ozdoby- kokardy, wstążki.

Sposób wykonania:

1.Włosy zaczesujemy na prawą stronę.

2.Z nad czoła wydzielamy grube pasmo, z którego zaplatamy warkoczyka.

3.Końcówkę warkoczyka związujemy gumką, zawijamy wokół własnej osi i przypinamy kolorową spinką tuż nad czołem.

 

KOK Z KRÓTKICH WŁOSÓW

Z włosów krótkich do ramion można zrobić ślicznego koka, pod warunkiem, że wszystkie kosmyki są tej samej długości.

Sposób wykonania:

1.Wszystkie włosy dokładnie rozczesujmy.

2.Gęstą szczotką zaczesujemy poszczególne pasma tworząc kucyk pomiędzy czubkiem głowy a karkiem. Mocno związujemy elastyczną gumką.

3.Wszystkie kosmyki lekko tapirujemy, a końcówki przypinamy wsuwką w niewidocznym miejscu.

 

OZDOBY DO KRÓTKICH FRYZUREK Z ROZPUSZCZONYCH WŁOSÓW

Aby urozmaicić dziewczęce fryzurki z krótkich włosów warto ozdobić je kolorowymi akcentami. Porą letnią doskonale sprawdzą się dekoracje z żywych kwiatów– np. śliczne wianki lub pojedynczy kwiat wpleciony w uczesanie. Na wyjątkowe okazje odpowiednie będą duże ozdoby (kokardy) i połyskujące elementy (perełki, cekiny, diamenciki). Natomiast uzupełnieniem wygodnej fryzurki na co dzień mogą być kolorowe wsuwki, spinki z wesołymi motywami lub barwne frotki z koralikami.