Plecione fryzurki z warkoczami lub kłosem

Finezyjne upięcia w formie warkocza, kłosa lub francuza to fryzurki chętnie noszone przez dziewczynki w każdym wieku. Łatwość i szybkość wykonania, wygoda w noszeniu oraz efektowny wygląd sprawiają, że są częstą alternatywą dla klasycznego kucyka lub rozpuszczonych kosmyków.

Fryzury z warkoczami to propozycja szczególnie dla posiadaczek długich włosów o jednakowej długości. Krótkie wycieniowane pasma nie dają tylu możliwości upięć, a stworzenie z nich ślicznej plecionki jest wyjątkowo trudne w realizacji.

 

WARKOCZ FRANCUSKI

Ciekawym rodzajem plecionej fryzurki jest warkocz francuski oplatany wokół głowy- idealne uczesanie na co dzień, choć w połączeniu z eleganckimi ozdobami (np. połyskującymi spinkami) może być także upięciem na specjalną okazję (na Pierwszą Komunię, wesele, sylwestra).

Sposób wykonania:

1.Wszystkie włosy delikatnie zaczesujemy na lewy bok. Aby ułatwić sobie późniejsze zaplatanie, pasma pokrywamy cieniutką warstwą wygładzającego jedwabiu.

2.Zaplatamy luźny warkocz francuski, rozpoczynając od kosmyków nad prawym okiem i zmierzając w kierunku lewego ucha.

3.Na wysokości karku kierujemy splot w górę, tak aby w rezultacie powstał symetryczny okrąg

4.Końcówkę warkocza związujemy cieniutką gumką i chowamy w splecionych pasmach.

5.Dla wzmocnienia konstrukcji podpinamy wsuwkami.

 

WARKOCZ DOBIERANY

Warkocz dobierany to nieco trudniejsza wersja tradycyjnego warkocza francuskiego. Różnica polega na odmiennym sposobie łączenia pasm. Włosy zaplatane są pod warkocz, a nie na niego, jak w przypadku francuza.

Sposób wykonania:

1.Wszystkie włosy starannie zaczesujemy do tyłu.

2.Nad lewym uchem wydzielamy 3 pasma o jednakowej grubości. Splatamy je ze sobą nawzajem. Czynność powtarzamy trzykrotnie, pamiętając o tym, żeby zaplatać pod spód warkocza.

3.Do splecionych pasm stopniowo dobieramy kosmyki z zaczesanych włosów, dzięki czemu z każdym kolejnym splotem warkocz staje się coraz grubszy.

4.Kontynuujemy dobieranie włosów kierując się w stronę prawego ucha (na skos). Na każdym etapie upewniamy się, że splot jest mocny i stabilny.

5.Końcówkę warkocza i związujemy gumką.

 

DWA WARKOCZYKI DLA DZIEWCZYNKI

Śliczną fryzurkę, szczególnie dla małych dziewczynek, są dwa warkoczyki zaplecione z tyłu głowy. Aby urozmaicić uczesanie można zamiast tradycyjnych francuzów upleść warkocze dobierane, a w miejsce symetrycznej przedziałki po środku głowy zrobić efektownego zygzaka. Końcówki plecionek warto związać ozdobnymi gumkami np. koralikami z zabawnymi detalami.

Sposób wykonania:

1.Włosy dokładnie rozczesujemy.

2.Grzebieniem z ostrym końcem rozdzielamy włosy na dwie równe części tworząc zygzaka na środku głowy.

3.Jedną część włosów spinamy na chwilę szeroką klamrą, a drugą starannie zaczesujemy i związujemy kolorową frotką w formę kucyka.

4.Podobnie postępujemy z włosami spiętymi klamrą.

5.Kucyki dzielimy na 3 równe części, po czym zaplatamy z nich klasyczne warkocze francuskie. Końcówki związujemy ozdobnymi gumkami.