Łatwe uczesania dla małej dziewczynki

Fryzury dla małych dziewczynek to połączenie wygodnego uczesania z kolorowymi ozdobami efektownie urozmaicającymi nawet najprostsze upięcia. Mogą to być klasyczne kucyki idealne na co dzień, modne warkocze (francuz, dobierany, kłos) doskonale sprawdzające się w wersji odświętnej, rozpuszczone kosmyki podpięte wsuwkami, skręcone loki i fale, czy finezyjne fryzurki z kwiatkiem lub opaską. Uczesanie dla dziewczynki powinno być przede wszystkim komfortowe. W zależności od okazji wykonywane są eleganckie fryzury z połyskującymi dodatkami bądź szybkie uczesania z ograniczoną ilością ozdobników.

 

FRYZURKI Z ROZPUSZCZONYCH WŁOSÓW

Niezwykle łatwym i szybkim w wykonaniu rodzajem uczesania dla małych dziewczynek są rozpuszczone kosmyki urozmaicone kolorowymi ozdobami. W zależności od długości włosów mogą to być mocno skręcone loko lub delikatne fale, jak i wygładzone fryzurki z prostych pasm.

Szczególnie popularnym wśród dziewczynek typem uczesania jest klasyczny bob z asymetrycznie ściętymi kosmykami- krótkimi z tyłu i nieco dłuższymi z przodu. Wygodne w noszeniu są także fryzury z włosów krótkich do ramion (np. w formie pazia). Natomiast efektowne urozmaicenie prostych stylizacji stanowią barwne ozdobniki. Na wyjątkowe okazję (bal, zabawę sylwestrową, imprezę urodzinową) warto sięgnąć po błyszczące dodatki– spinki i opaski wzbogacone połyskującymi cekinami, cyrkoniami, diamencikami. Do letnich strojów pasować będą również dekoracje z kwiatów w postaci pojedynczego kwiatka wplecionego pomiędzy pasma lub pachnącego wianka. Z kolei na uroczystość komunijną najlepiej sprawdzą się białe (kremowe)opaski i wianki okraszone eleganckimi perełkami i mini welonkami z tiulu, koronki, bądź satyny.

Fryzury na co dzień z rozpuszczonych włosów nie są tak czasochłonne jak finezyjne upięcia wykonywane na specjalne okazje. Wystarczy dokładnie rozczesać kosmyki i ozdobić je kolorowymi akcentami. Mogą to być barwne wsuwki, spinki z wesołymi motywami lub elastyczne gumki z grzechotkami. Dla wygody warto spiąć pasma z nad czoła. Komfortowe są także uczesania z opaską (plastikową lub z miękkiej tkaniny np. bawełny).

 

SZYBKIE FRYZURY DLA MAŁYCH DZIEWCZYNEK

Alternatywą dla fryzurek z rozpuszczonych włosów są łatwe uczesania ze spiętych kosmyków. Najprostszy w wykonaniu jest kucyk związany na czubku głowy lub tuż nad karkiem- praktyczne rozwiązanie na co dzień. Małe dziewczynki równie chętnie noszą warkoczyki. Może to być pojedynczy francuz, dwa kłosy, a nawet kilkadziesiąt małych warkoczyków zwieńczonych kolorowymi gumkami. Na wyjątkowe okazje sprawdzą się eleganckie koki podpięte wsuwkami- niezwykle łatwe w wykonaniu. Wystarczy związać wszystkie kosmyki w kucyka na czubku głowy, zwinąć pasma wokół własnej osi, a konstrukcję ustabilizować spinką. Tego typu fryzura sprawdza się zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Z krótkich kosmyków można stworzyć uroczą fryzurkę dzieląc je na kilkanaście pionowych pasm, a następnie spinając „żabkami” przy czubku głowy.