Efektowne upięcia włosów na Komunię

Dopełnieniem dziewczęcego stroju na Pierwszą Komunię są eleganckie fryzury wzbogacone efektownymi dodatkami. Szczególnie popularne są upięcia z żywymi kwiatkami lub z białym wiankiem. W zależności od długości włosów można zdecydować się np. na szykownego koka z połyskującą opaską bądź sprężyste loki ozdobione pojedynczym kwiatem za uchem. W przypadku braku pomysłu na komunijne upięcie warto skorzystać z darmowych instruktarzy dostępnych w sieci zawierających dokładny opis jak krok po kroku zrobić fryzurę na Komunię.

 

UCZESANIA KOMUNIJNE Z ŻYWYMI KWIATAMI

Do skromnych sukienek komunijnych i prostych alb pasują fryzury z żywymi kwiatkami. Dziewczynki chętnie wzbogacają swoją stylizację tym pachnącym dodatkiem w formie tradycyjnych wianków lub opasek. Wianek komunijny z żywych kwiatów nie jest trudny ani czasochłonny w wykonaniu. Niezbędne są  kwiatki z dłuższymi łodyżkami oraz cienki sznurek.

Sposób wykonania:

1.Łodyżki kwiatów ucinamy na jednakową długość (15- 20 cm)

2.Kilka kwiatków łączymy w mały bukiecik. Mocno związujemy cienkim sznurkiem.

3.Na łodyżkach bukiecika układamy kolejne warstwy kwiatów, związujemy i dodajemy kolejne.

4.Gdy uzyskamy pożądaną długość, łączymy koniec z początek za pomocą kolorowej wstążki.

Łatwiejszym sposobem na wykonanie komunijnej ozdoby z żywych kwiatów jest skorzystanie z wiklinowej podstawy w kształcie zamkniętego koła. W takim przypadku wystarczy jedynie wpleść łodyżki poszczególnych kwiatów pomiędzy pasma wikliny. Efektowny rezultat zapewni także wianek utworzony z kwiatów plecionych ze sobą nawzajem na zasadzie warkocza.

Do dziewczęcych fryzurek na Pierwszą Komunię dodawane są zazwyczaj białe kwiaty (stokrotki, margaretki), choć do skromnych sukienek pasować będą także kolorowe ozdoby- różowe, żółte, fioletowe (fiołki, goździki).

Wianki doskonale komponują się z wysokimi upięciami w formie koka na czubku głowy. Natomiast luźno rozpuszczone loki i delikatne fale dobrze wyglądają z pojedynczym kwiatem spiętym za uchem np. białą lilią.

 

FRYZURA NA KOMUNIĘ Z WIANKIEM

Częsty dodatek do komunijnego stroju dla dziewczynki stanowią ozdobne wianki, opaski i diademy wykonane z tworzyw sztucznych. Zazwyczaj lub kremowe wzbogacone połyskującymi perełkami, cyrkoniami, cekinami, kolorowymi kokardkami, a nawet mini welonkami z tiulu i satyny.

Sposób wykonania:

1.Włosy dokładnie rozczesujemy i wygładzamy odrobiną jedwabiu w płynie lub sprayu.

2.Z wygładzonych pasm tworzymy kucyka na czubku głowy.

3.Na nasadę kucyka nakładamy specjalny wypełniacz do koka (ewentualnie zrolowaną skarpetkę).

4.Wypełniacz oplatamy pasmami włosów, a końcówki spinamy wsuwką.